امشب در شهر لندن تیم چلسی پذیرای شالکه آلمان بود و توانست با نتیجه پر گل 5 بر 0 حریفش را شکست دهد.
به گزارش "ورزش سه"، این بازی نخستین تقابل روبرتو دی‌متئو سرمربی ایتالیایی آبی‌های گلزن‌کرشن با تیم سابقش بود که مربی ایتالیایی شکست سنگینی را متحمل شد.
چلسی شروعی طوفانی داشت و در دقیقه یک دیگو کاستا صاحب موقعیتی عالی شد اما فارمن سنگر‌بان شالکه توپ را با پا دفع کرد. ولی درست یک دقیقه بعد دروازه‌اش باز شد. جان تری روی پاس فابرگاس چلسی را یک بر صفر پیش انداخت. در این دقایق بازیکنان شالکه در شوک بسر می‌بردند و چلسی میانه میدان را در دست گرفته بود. از دقیقه 20 ژرمن‌ها کم کم بیدار شدند و در حفظ توپ بهتر عمل کردند. کوین پرینس بواتنگ در تلاش برای خلق موقعیت روی دروازه پیتر چک بود اما توفیقی نداشت. با اینکه چلسی در این دقایق آرام‌تر کار می‌کرد، اما آنها در دقیقه 29 موفق شدند یک بار دیگر به راحتی دروازه حریف را باز کنند. این بار ویلیان بورخس بود که تیم انگلیسی را به گل دوم رساند. دقیقه 43 می‌رفت که دروازه شالکه یکبار دیگر باز شود. اما فهرمن در مصاف با اسکار موفق به نجات دروازه‌اش شد. با این حال پیش از سوت پایان نیمه اول یان کرشهوف توپ را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا شاگردان مورینیو با کسب نتیجه 3 بر 0 به رختکن بروند.
نیمه دوم بازی آرام‌تر پیگیری شد. چلسی بدون صرف انرژی زیاد سعی در حفظ نتیجه و ذخیره توان برای بازی‌های بعدی داشت. اما آنها با استفاده از فضاهای خالی موجود در تیم حریف توانستند با تیزهوشی چند فرصت دیگر خلق کنند و گل‌های بیشتری به ثمر برسانند. دیدیه دروگبا در دقیقه 76 و رامیرس در دقیقه 78 دو گلزن تیم لندنی در نیمه دوم بودند تا این بازی با نتیجه پر گل 5 بر 0 به سود چلسی پایان برسد