به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران توانست برای اولین ‌بار عنوان قهرمانی را در مسابقات بین‌المللی کسب کند و در رقابت‌های جام بین قاره‌ای به مقام نخست رسید.

مارکو اوکتاویو سرمربی برزیلی تیم فوتبال ساحلی در گفت‌‌وگو با فارس درباره این عنوان و همچنین مسابقات صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

فارس: تیم ملی فوتبال ساحلی توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند نظرتان درباره این مسابقات چیست؟

ما دو سال خیلی سخت تلاش کردیم و هدف‌مان این بود که بتوانیم این قهرمانی را از آن خود کنیم من به تلاش بازیکنانم افتخار می‌کنم آنها ثابت کردند جزو بهترین بازیکنان دنیا هستند و در سطح بازیکنانی چون روسیه، برزیل و ایتالیا قرار دارند و چه بسا که از آنها بهتر عمل می‌کنند خیلی خوشحال هستیم که توانستیم این قهرمانی را از آن خود کنیم. این پنجمین قهرمانی ما است که البته مهم‌ترین آنها به حساب می‌آید.

فارس: پس از کسب این قهرمانی توقعات از تیم ملی بالا می‌رود چه برنامه‌ای برای آینده‌ تیم ملی و برطرف کردن این توقعات دارید؟این پنجمین قهرمانی ما بود، ما توقعات و انتظارات مردم را می‌دانیم که بالا است با چنین فشاری کار نخواهیم کرد همیشه تلاش می‌کنیم خودمان را به آمادگی لازم برسانیم و پس از آن در مسابقات شرکت کنیم. هم‌اکنون تیم ملی فوتبال برزیل هم نمی‌تواند صد درصد حضور خود را در جام جهانی قطعی بداند و بگوید که مقابل تیم‌ها به برتری می‌رسد من این قول را می‌دهم که در ادامه مسابقات هم بازیکنان با تمام وجود در میدان‌ حاضر شوند و بهترین عملکرد و نتایج را داشته باشیم.

فارس: شما اهل کشور برزیل هستید و کشورتان در این دوره از مسابقات به مقامی بهتر از پنجمی دست نیافت. چه احساسی نسبت به این موضوع و قهرمانی تیم ملی ایران دارید؟

اصلیت من برزیلی است اما زمانی که برای ایران مربیگری می‌کنم تنها هدفم موفقیت این تیم است و تلاش می‌کنم که تیم را به بالاترین نتیجه ممکن برسانم من مربی حرفه‌ای هستم و تلاش می‌کنم بهترین نتیجه را در تیم بگیرم، از قهرمانی ایران بسیار خوشحالم و امیدوارم این مسائل ادامه داشته باشد.

فارس: در جریان مسابقات کارشکنی‌ها و ناداوری‌هایی علیه ایران صورت گرفت همچنین پس از قهرمانی ایران هم به نظر می‌رسید مسئولان دوست ندارند آنچنان که باید و شاید تیم ملی خوشحالی کند، نظرتان در این باره چیست؟

این موضوع نشان می‌دهد که بازیکنانم علاوه بر آمادگی فیزیکی آمادگی فوق‌العاده قوی از نظر فکری و روحی داشتند که خیلی راحت این شرایط سخت را درک کردند و توانستند این قهرمانی را به دست آورند. این برد برای تیم ملی و ملت ایران است و هیچکس نمی‌تواند آن را پس بگیرد.

فارس: پس از این قهرمانی چه انتظاری از مسئولان فدراسیون فوتبال دارید؟

فکر می‌کنم کفاشیان و نبی هم‌اکنون خیلی علاقه‌مند به فوتبال ساحلی شده باشند امیدوارم با شهریاری و کمیته فوتبال ساحلی برنامه‌ریزی‌هایی برای آینده و پیشرفت این رشته در ایران انجام دهند، امیدوارم که بستر حرفه‌ای‌تر را برای این رشته مهیا کنند و شرایط را نسبت به گذشته بیش از پیش بهتر کنند. مطمئناً می‌توانیم در آینده موفقیت‌های بهتری به دست آوریم و در صورت حمایت‌های لازم می‌توانیم به سایر موفقیت‌ها برسیم.

فارس: هدف بعدی‌تان در تیم ملی فوتبال ساحلی ایران چیست؟

ما به سختی تلاش می‌کنیم و در آغاز سال جدید میلادی برنامه خود را برای حضوری موفق در جام جهانی 2015 پرتغال انجام می‌دهیم، هدف ما کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌هاست و می‌خواهیم با برنامه‌ریزی درست و دقیق به این هدف نائل شویم.

فارس:‌ به برزیل سفر خواهید کرد، در این مدت چه برنامه‌ای در نظر گرفته‌اید؟

فکر می‌کنم مهم‌ترین مسئله هم‌اکنون این است که بازیکنان چهار هفته استراحت داشته باشند. شرایط خیلی سختی را داشتیم و پس از گذراندن این شرایط می‌خواهیم بازیکنان از لحاظ فکری و روحی به آمادگی کامل برسند و از لحاظ فیزیکی هم ریکاوری داشته باشند تا مصدومیت‌های جزئی که به وجود آمده بود از بین برود و خود را برای مسابقات آینده آماده کنیم.